A kaszt az egyfajta besorolás, foglalkozás, olyasmi, mint mondjuk a hadseregben betöltött tisztség vagy az, amihez a legjobban ért (íjász, mágus, estébé). Miroku esetében - mint minden- ez is más egy kicsit.
Eredetét tekintve Miroku egy szerzetes (houshi), pontosítva egy buddhista szerzetes. Töri órán tanulhattuk, hogy a buddhisták Buddhában és az ő tanításaiban hisznek, legfőbb erényeik a becsületesség, szüzesség, meg ilyesmi. Ugyanakkor Miroku vándorszerzetes is, hisz faluról falura járja a környéket, igaz, hogy egészen más céllal. A vándorszerzetesek egyik legfőbb feladata az, hogy segítsenek másoknak, elűzzék az ártó szellemeket, imádkozzanak a sírhelyeken, meg ilyesmi. Miroku általában úgy szerez magának szállást, hogy elhiteti a lakókkal, hogy a házukat megszállta egy szellem, majd egy-két látványos humbukkal kiűzi és ezért máris szállás és étel a jussa. Miroku viszont nem egészen önzetlenségből járja a környéket, sokkal inkább főellenségét, Narakut keresi és üldözi, valamint szép hölgyeket molesztál, hogy megtalálja gyermekei legméltóbb anyját.
BUDDHIZMUS
Cikk a wikipediából
"A buddhizmus filozófiai, illetve gyakorlat-alapú világnézet, amely bizonyos országokban vallási irányzatok kialakulását eredményezte. Az i. e. 6. században jött létre Indiában, s elsősorban azoknak a körében terjedt, akik a hinduizmus által szentesített kasztrendszer ellen tiltakoztak. A buddhizmus nagy mértékben Gautama Sziddhártha, közismertebb nevén a történelmi Buddha (páli / szanszkrit nyelven „a megvilágosodott”), tanításain alapszik, aki az indiai szubkontinens észak-keleti részén élt és tanított. Buddha valamikor az i.e. 6. és a 4. század között élt. Megvilágosodott tanítóként ismerték, aki igyekezett megosztani másokkal saját tapasztalatait, azzal a céllal, hogy megszabaduljanak a szenvedéstől, elérjék a nirvána állapotát és kiléphessenek az újjászületés és szenvedés örökös körforgásából. A buddhizmusra hagyományosan úgy tekintenek, mint a megszabadulás útjára, melyet a valóság legvégső természetének megismerésén keresztül lehet elérni."
|